استراماچونی: سعی کردم تأثیرم را روی استقلال بگذارم/ کاهش دستمزدها حرکتی فوق‌العاده از جانب بازیکنان است

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آندره‌آ استراماچونی در گفت‌‌وگو با برنامه «ماراکانا» از «رادیو مرکاتو وب» ایتالیا با اشاره به شرایط به وجود آمده در نتیجه شیوع ویروس کرونا (کووید 19) که ایتالیا را به شدت تحت‌تأثیر قرار داده، گفت: شرایط کمی خاص است، اما باید مثبت‌اندیش باقی بمانیم. تنها با از خودگذشتگی می‌توان از این وضعیت خارج شد.

وی در خصوص کاهش دستمزدهای بازیکنان در این مقطع دشوار اظهار داشت: این حرکتی فوق‌العاده از جانب بازیکنان است که نشان می‌دهد آنها شرایط و مشکلات احتمالی که ممکن است در حال حاضر باشگاه در پرداخت دستمزدها داشته باشد را درک می‌کنند.

سرمربی پیشین اینتر درباره تعلیق بازی‌های فوتبال در نتیجه شیوع ویروس کرونا خاطرنشان کرد: صحبت در این مورد بی‌فایده است. برخی دولت‌ها بوده‌اند که احتمالاً اقدامات لازم را انجام نداده‌اند. هرکسی هم که در مواجهه با این فاجعه آماده نبود به آن مبتلا شد. مسابقات فوتبال هم تابع تصمیمات دولت بوده است. این واقعیت که بازیکنان بین‌المللی همگی به کشورهای خود بازگشتند، به این معنی است که فوتبال یکی از جنبه‌های مختلف زندگی ماست. اول اینکه زندگی وجود دارد و سپس فوتبال هست. خیلی خوشحال خواهم شد اگر بازیکنان را دوباره در زمین ببینم چون بدین معنی خواهد بود که ما بازماندگان یک اتفاق بد هستیم. اگر مسابقات فوتبال دوباره شروع شود، این بدین معناست که سرایت بیماری کرونا به صفر رسیده است.

استراماچونی در پاسخ به این پرسش که «چه اتفاقی برای فوتبال خواهد افتاد؟»، تأکید کرد: در حالی که رؤسای باشگاه‌ها با بحران جدی درگیر هستند، مطمئناً این مقطع هم خواهد گذشت، اما هزینه‌های سنگینی در حال حاضر وجود دارد، از جمله قراردادهای سنگین و بسیار طولانی مدت.

وی درباره شایعه‌ای که اخیراً مطرح و از او به عنوان گزینه سرمربیگری کالیاری یاد شد، گفت: والتر زنگا دوست من است و برای او خوشحالم که به عنوان سرمربی کالیاری انتخاب شد. جیولینی، رئیس باشگاه کالیاری را هم می‌شناسم و همیشه او را تحسین کرده‌ام. برای زنگا خوشحالم، اما بابت اخراج ماران از سرمربیگری کالیاری هم متأسفم، او یکی از بهترین مربیان است. نمی‌دانم چه اتفاقی برای کالیاری افتاده است، اما برای زنگا آرزوی موفقیت دارم.

سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال در خصوص تجربه حضورش در ایران خاطرنشان کرد: حضور در ایران موضوعی بود که هرگز فکرش را نمی‌کردم چنین چیزی را تجربه کنم. تابستان گذشته پیشنهادی از ایتالیا نداشتم، اما نمی‌خواستم بیکار بمانم. استقلال تیمی است که در آسیا به قهرمانی رسیده و من هم سعی کردم تأثیر خودم را روی این تیم بگذارم. با نظارت مدیربرنامه‌های باتجربه‌ام، پذیرفتم که هدایت استقلال را برعهده بگیرم.  

استراماچونی افزود: همان شور و شوقی که در دهه هشتاد در فوتبال ایتالیا وجود داشت را در ایران دیدم که ورزشگاه‌ها مملو از تماشاگر می‌شد. اگرچه این باشگاه توسط سیاستمداران و اهالی ورزش اداره می‌شد که همین باعث ایجاد اختلافاتی می‌شد. ما در حالی به نیم‌فصل رسیدیم که استقلال را به صدر جدول رسانده بودیم.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم