تایید ساخت مخمصه 2 توسط مایل مان

مایکل مان، کارگردان «فِراری» در سخنرانی خود در لندن تایید کرد که فیلم بعدی‌اش «مخمصه ۲» خواهد بود.

به نقل از ددلاین، مایکل مان فیلم‌ساز افسانه‌ای در پاسخ به این پرسش که آیا اقتباس از رمان «مخمصه» او، فیلم بعدی‌اش خواهد بود؟ گفت: بله. من و مگ گاردینر رمان «مخمصه ۲» را نوشتیم و درست زمانی منتشر شد که در حال فیلمبرداری «فراری» بودیم. بازخورد آن خیلی خوب بود و فیلم بعدی من با اقتباس از همین رمان ساخته می‌شود.

ددلاین اوایل امسال و پیش از شروع اعتصاب‌های هالیوود، فاش کرد که آدام درایور، بازیگر اصلی «فراری» در حال مذاکره است تا ایفای نقش نیل مک کاولی جوان؛ شخصیتی که رابرت دنیرو در فیلم اول «مخصمه» بازی کرد، را در فیلم دوم برعهده بگیرد.

مایکل مان در پاسخ به این پرسش که آیا می‌تواند دوباره با درایور در فیلم جدید همراه شود، خندید و گفت: شاید. ما درباره آن هنوز هیچ صحبتی نمی‌کنیم. اما می‌توانم بگویم که من و آدام در «فِراری» با هم خوب کنار آمدیم. ما هر ۲ اخلاق کاری که بسیار جدی است داریم، همدیگر را دوست داریم و از لحاظ هنری اوقات خوبی را سپری کردیم.

«مخمصه ۲» هم به عنوان پیش‌درآمد و هم دنباله فیلم اول عمل می‌کند و تصویرگر داستان مک‌کاولی، کریس شیهرلیس (با بازی اصلی وال کیلمر) و وینسنت هانا (در اصل آل پاچینو) در سال‌هایی است که به حماسه جنایی لس‌آنجلس ختم می‌شود. اتفاق‌هایی که برای شخصیت‌های بازمانده در سال‌های بعد رخ می‌دهد هم در این رمان روایت شده است.

خط داستانی رمان خوانندگان را به شیکاگوی سال ۱۹۸۸ می‌برد؛ وقتی مک کاولی، شیهرلیس و دارودسته آنها در ساحل غربی، مرز آمریکا و مکزیک و در شیکاگو موفق هستند. در همان زمان، هانا به عنوان یک چهره در حال رشد در اداره پلیس شیکاگو در حال تعقیب یک باند خشونت‌آمیز متجاوزان به خانه‌ها است.

این رمان به یکی از پرفروش‌ترین رمان‌های سال پیش نیویورک تایمز بدل شد.

فیلم اصلی «مخصمه» که سال ۱۹۹۵ با برادران وارنر ساخته شد، فیلمی موفق بود که به یک فیلم کلاسیک جنایی محبوب طرفداران جهانی خود بدل شده است.

«فِراری» مان، پروژه‌ای است که ۲ دهه ساخت آن مد نظر بود و در نهایت در جشنواره فیلم ونیز امسال برای اولین بار اکران شد.