تاریخ اکران فیلم Indiana Jones 5 مشخص شد

در طول پنل لوکاس فیلم طی جشن جنگ ستارگان، فاش شد که فیلم ایندیانا جونز 5 (Indiana Jones 5) قرار است در تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۲۳ (جمعه ۹ تیر ۱۴۰۲) در سینماها اکران شود. در حالی که بیش از یک سال تا اکران این فیلم باقی مانده، نخستین تصویر از آن منتشر شده و طرفداران هریسون فورد را در پوشش معروف «ایندیانا جونز» مشاهده کردند.
۴۱ سال از اولین بازی هریسون فورد در نقش دکتر جونز در Raiders of the Lost Ark می‌گذرد و در حالی که اطلاعات زیادی از قسمت پنجم این فرانچایز محبوب در دست نیست، هریسون فورد و کارگردان فیلم، یعنی جیمز منگولد (سازنده فیلم لوگان) در این پنل حضور داشتند. در ادامه می‌توانید عکس منتشر شده را تماشا کنید:
هریسون فورد درباره فیلم ایندیانا جونز 5 گفت: «من واقعا از فیلمی که ساخته‌ایم بسیار هیجان‌زده هستم، پس شما را در اطراف کمپ خواهم دید.» آخرین فیلم ایندیانا جونز Kingdom of the Crystal Skull بود که در سال ۲۰۰۸ به اکران درآمده بود. اگرچه این فیلم به اندازه عناوین اصلی اکثر طرفداران را تحت تأثیر قرار نداد، ۷۹۰ میلیون دلار در باکس آفیس جهانی فروخت. این فیلم بر اساس ۴۰ نقد در متاکریتیک امتیاز ۶۵ را کسب کرد.
اکثر اوقات هریسون فورد در این پنل صرف تبریک تولد ۹۰ سالگی جان ویلیامز، آهنگساز، نوازنده و رهبر موسیقی انگلیسی شد که جمعیت برای او آهنگ «تولد مبارک» را خواندند. فورد نیز خطاب به حاضرین گفت:
همه ما کارهایی که جان از نظر موسیقی انجام می‌دهد، به خوبی درک کرده‌ایم،آنچه شما ممکن است ندانید و من قدردان آن هستم گرما، سخاوت و روحیه جوان‌گرایانه این مرد است.