افشاگری یک رسانه اسپانیایی از رسوایی رئیس باشگاه بارسلونا/ پرداخت یک میلیون یورو برای حمله به مسی و پیکه

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از نشریه مارکا، خوسپ ماریا بارتومئو، رئیس باشگاه بارسلونا یک شرکت رسانه‌‌ای را به کار گماشته تا از خدشه واردشده به نام و اعتبار او در فضای مجازی جلوگیری کند و مشکلات و ناکامی‌هایی را که برای تیم آبی‌و‌اناری‌پوش کاتالونیا رخ می‌دهد، به عوامل دیگر نسبت دهد تا از او رفع اتهام شود.

این ادعا توسط برنامه «Que t’hi jugues» در شبکه رادیویی کادناسر اسپانیا مطرح شده و براساس آن بارتومئو شرکت رسانه‌ای به نام «I3 Ventures» را مأمور کرده است تا در فضای مجازی به نفع او کار کند و به انتقاداتی که بعضاً از سوی بازیکنان سابق و پیشکسوت باشگاه و مخالفان ادامه کار او به‌عنوان رئیس بارسلونا بوده‌اند، پاسخ دهد. یکی از آخرین موارد این رسوایی در ماجرای جنگ لفظی علنی لیونل مسی با اریک آبیدال مدیر ورزشی باشگاه بارسلونا صورت گرفت که بارتومئو برای حل و فصل آن مجبور شد شخصاً مداخله کند.

طبق ادعای این برنامه، شرکت رسانه‌ای فوق مأمور شده از سوی رئیس باشگاه بارسلونا با بیش از 100 حساب کاربری مختلف در سایت‌های توئیتر و فیسبوک، در شبکه‌های اجتماعی اقدام به حمله به افرادی مانند مسی، ژاوی، جرارد پیکه، پپ گواردیولا، کارلس پویول، خوان لاپورتا و کارلس پوجدمونت (رهبر سابق ایتالت کاتالونیا) کند. به‌عنوان مثال این حساب‌های کاربری در چندین مورد به لیونل مسی به خاطر تأخیر در تصمیم‌گیری برای تمدید قراردادش با باشگاه بارسلونا حمله کرده‌اند. پیکه، مدافع میانی آبی‌و‌اناری‌ها هم قربانی دیگر این شرکت رسانه‌ای بوده است که افزایش فعالیت‌های تجاری و غیرفوتبالی‌اش از جمله سازماندهی رقابت‌های جام تنیس دیویس، زیر ذره‌بین این شرکت قرار گرفته و از او به خاطر این مورد انتقادات فراوانی شده است.

 

آغاز مأموریت شرکت I3 Ventures  برای پاکسازی چهره بارتومئو و متهم جلوه دادن بازیکنان و دیگر عوامل باشگاه بارسلونا سال 2017 بوده است و افرادی که از سوی حساب‌های کاربری زیرمجموعه این شرکت هدف گرفته‌اند متفاوت بوده و شیوه انتقاد و حمله این حساب‌های کاربری به قربانیان هم دارای لحن‌های متفاوت بوده است.

در نهایت چیزی که این شرکت با حمله به اهدافش دنبال می‌کند حفاظت از وجهه و اعتبار بارتومئو در فضای مجازی بوده و ظاهراً به کار گماردن این شرکت برای باشگاه کاتالان حدود یک میلیون یورو هزینه داشته است.

اگرچه باشگاه بارسلونا نسبت به محتوی پیام‌های منتشر شده توسط این حساب‌های کاربری ابراز بی‌اطلاعی کرده، اما مدارکی وجود دارد که نشان می‌دهد این باشگاه در شش فاکتور مختلف با شرکت رسانه‌‌ای مذکور تسویه حساب کرده است.

افشاگری صورت گرفته درباره تلاش پشت پرده بارتومئو برای رفع اتهام از خودش و پاسخ دادن به انتقادات از او، در حالی صورت گرفته که بارسلونا هنوز به طور کامل از شوک اتفاقات قبلی شامل اخراج ارنستو والورده و جنگ لفظی علنی مسی و آبیدال خارج نشده بود و بعید نیست که این ماجرا هم باعث تشدید بحران در نوکمپ شود.

انتهای پیام/

منبع مطلب: خبرگزاری تسنیم